دانشگاه آزاد اسلامي شيراز
 پیام رئیس دانشگاه به دانشجویان ورودی جدید :

بسم الله الرحمن الرحيم     
 

حضرت امام صادق(ع): دوست دارم شما در دو حال بنگرم؛ عالم و دانشمند یا دانشجو و دانش طلب

دانشجوي عزيز

سلام عليكم

خير مقدم اينجانب را كه قرين دعاي خير و آرزوي موفقيت شما در زندگي است پذيرا باشيد.

زندگي زمينه­اي براي تكامل،رشد و­پويايي هر انسان و عرصه لحظه به لحظه نوآوری و شکوفایی اوست بي­شك ورود شما به دانشگاه فرصتي جديد را فراروی شما رقم زده است كه در آن بعدي ديگر از ابعاد وجودي خود را در سايه علم و معرفت و عمل عالمانه شكوفا سازيد.   
 
دانشگاه فضايي است كه با شناخت مناسب فرصت هاي پيش رو زمينه دين­مداري و معرفت افزايي در آن فراهم و در صورت غفلت از آن ، آسيب­هايي به دنبال خواهد داشت.    
 
دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، در قالب برنامه­هايي نظيركرسيهاي آزادانديشي،جلسات هم­انديشي، حلقه هاي معرفت، مشاوره ديني ،حوزه علوم اسلامي دانشگاهيان ،ستاد ازدواج دانشجويي،مسابقات كتابخواني ،اردوهاي گروهي ،حمايت از هيئات مذهبي ، كانونها و تشكلهاي دانشجويي ، برگزاري منظم نمازهاي جماعت و طرح­هاي قرآني و ...سعي در ایجاد فرصتي مناسب جهت ارتقاء بينش ديني ،فرهنگي و سياسي شما عزيزان دارد تا دلسوزانه در كنار شما ،شاهد رشد روزافزونتان در همه ابعاد باشد.      
 
موفقیت و سربلندی روزافزون شما را در سایه الطاف الهی و توجهات ویژه حضرت ولیعصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت احمد بن موسی شاه چراغ،امام رأفت و مهربانی خواستارم. 

همتم بدرقه راه كن اي طاير قدس                               كه دراز است ره مقصد و من نوسفرم